KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894027
*
nr 1289 4027
Ragnar Johansson
(1913-1997), Sverige
Oljemålning. Signerad. Olja på duk, 116x27cm
Ragnar Johansson, svensk målare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 18:31:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 18:45:56
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ragnar Johansson
Ragnar Johansson, svensk målare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.
Läs mer om Ragnar Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar ragnar johansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Ragnar Johansson
Ragnar Johansson, svensk målare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.
Läs mer om Ragnar Johansson
nr 1289 4027
Ragnar Johansson
(1913-1997), Sverige
Oljemålning. Signerad. Olja på duk, 116x27cm
Ragnar Johansson, svensk målare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/11 18:45:56 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ragnar Johansson
Ragnar Johansson, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.Läs mer om Ragnar Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar ragnar johansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



